
bhp gorzów wielkopolski
Usługa prowadzenia szkoleń PPOŻ
Jedną z wielu usług oferowanych przez firmę działającą w branży BHP jest przeprowadzanie szkoleń z ochrony przeciwpożarowej. PPOŻ stanowi istotną część BHP, ponieważ zarówno jedno, jak i drugie, ma na celu zapewnienie jak najbardziej bezpiecznych warunków pracy. Szkolenie PPOŻ obejmuje praktyczną naukę gaszenia pożarów, co może okazać się niezwykle przydatne, ponieważ znacznie łatwiej jest zgasić pożar w zalążku, przed jego rozprzestrzenieniem. Kurs PPOŻ jest prowadzony przez doświadczonych specjalistów, którzy przekazują uczestnikom szkolenia odpowiednią wiedzę, jak należy zachować się w razie wybuchu pożaru. Odpowiednie zachowanie podczas pożaru jest kluczowe, żeby uniknąć, nieraz fatalnych w skutkach, wypadków. Dobra firma BHP przeprowadza szkolenia BHP oraz szkolenia PPOŻ, które są prowadzone przez specjalistów w danej dziedzinie. Podczas szkolenia z zakresu ochrony przeciwpożarowej uczestnicy zapoznają się z podstawowymi zasadami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa oraz bezpiecznej ewakuacji z budynku.
Wstępne szkolenia BHP
Wstępne szkolenia BHP obowiązują wszystkich pracowników, którzy mają zaczynać pracę w danym miejscu. Pracodawca powinien mieć na uwadze to, że za zatrudnienie pracownika nieposiadającego ważnego wstępnego szkolenia BHP, może czekać go dotkliwa kara finansowa. Dlaczego posiadanie ważnego szkolenia wstępnego z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest tak istotne dla pracownika? Powodów jest kilka, jednak najważniejszy z nich jest taki, że obowiązek wstępnego szkolenia BHP wynika z przepisów prawnych. Ponadto pracownik podczas wstępnego szkolenia jest zapoznawany z podstawowymi zasadami BHP, nic więc dziwnego, że pracownik powinien być z nimi zaznajomiony przed rozpoczęciem pracy w danym zakładzie. Posiadanie wiedzy na temat bezpieczeństwa i higieny pracy pozwala na zachowanie odpowiednich warunków w miejscu pracy i stosowanie się do zasad ogólnego bezpieczeństwa, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niebezpiecznej sytuacji. Dokumentem, który potwierdza ukończenie szkolenia, jest karta wstępnego szkolenia BHP.
Zmieniające się przepisy BHP

Przepisy regulujące sprawy związane z BHP znajdują się w Kodeksie Pracy, który stanowi akt normatywny zawierający zbiór przepisów dotyczących wszystkich pracodawców oraz pracowników. Firma zajmująca się świadczeniem usług z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, takimi jak chociażby szkolenia BHP, zatrudnia odpowiednio wykwalifikowanych pracowników znających się na bieżących przepisach. W sytuacji, gdy pracodawca nie jest pewien czy jego firma spełnia odpowiednie przepisy z zakresu BHP, dobrze jest skorzystać z usługi audytu bezpieczeństwa. Audyt BHP jest przeprowadzany przez zespół specjalistów, którzy posiadają wiedzę na temat obowiązujących przepisów prawnych regulujących kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Przeprowadzenie audytu, czyli inaczej oceny danych procesów w firmie, pozwoli pracodawcy na dowiedzenie się, czy spełnia odpowiednie wymagania związane z BHP. Same przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy mogą ulegać zmianie oraz aktualizacji, warto więc regularnie sprawdzać, czy firma spełnia bieżące wymagania regulowane przez przepisy BHP.
Obowiązek wyznaczenia pracownika do pierwszej pomocy
Jednym z wielu obowiązków pracodawcy, wynikających z odpowiednich przepisów i rozporządzeń, jest wyznaczenie pracownika odpowiedzialnego za udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Obowiązek wyznaczania w miejscu pracy osób przeznaczonych do udzielania pierwszej pomocy wynika z art. 207/1. Samo szkolenie z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej nie jest obowiązkowe dla wszystkich pracowników, jak ma to miejsce w przypadku szkolenia BHP, jednak warto zadbać o to, by osoba wyznaczona do udzielania pomocy przeszła odpowiednie szkolenie. Sam kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej obejmuje wiele zagadnień związanych z zasadami niesienia pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach. Firma zajmująca się branżą BHP oferuje także prowadzenie szkolenia przedmedycznego dla pracowników, które może być dopasowane do danego przedsiębiorstwa i zagrożeń mogących wystąpić w danym miejscu pracy. Osoba wyznaczona przez pracodawcę do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej powinna posiadać wiedzę praktyczną i teoretyczną z tego zakresu.